דף הבית > כימיקלים לתעשייה > תוספים לתערובות אספלט

אספלטים

 

 

 

J. Rettenmaier & Sohne GmbH + CO

  • סיבים מקשרים (ויאטופ) - חברת J. Rettenmaier & Sohne GmbH + CO הגרמנית הנה יצרנית הסיבים הגדולה והמובילה בעולם. הסיבים מגורענים באמצעות ביטומן (פטנט רשום), ומיוצרים בטכנולוגיות בלעדיות ומתקדמות. הסיבים מיושמים כקשרן בתערובות אספלט מתקדמות - המוכרות כ- SMA וכן 'אספלט שקט'.

 viatop 66viatop superiorviatop premium

 

Aspha-min GmbH

 

 

אספלטים

Aspha-min - המוצר, משמש כמוסף ומבוסס על "זאוליט",מאפשר לייצר תערובות אספלט "חמות פחות", בטמפרטורות נמוכות בלפחות 30ºC מטמפרטורות הייצור המוכרות. פיתוח המוצר נערך שנים רבות על ידי קבוצת MHI וחברת EUROVIA, ונמצא בשימוש מאז שנת 1999. באמצעות חומר זה, ניתן לייצר תערובות אספלט בטמפרטורות נמוכות בהרבה, וכפועל יוצא להפחית משמעותית את צריכת האנרגיה לצורך הייצור. בנוסף, קטנה באופן ניכר פליטת הגזים המסוכנים כדוגמת פחמן דו חמצני (CO2), תחמוצת חנקן (NOx) ותערובות אורגניות נדיפות (VOC) במהלך הייצור. גם בזמן פיזור האספלט, כמות האדים הרעילים הנפלטים - מופחתת באופן משמעותי. השילוב של פיזור תערובות אספלט בטמפרטורות נמוכות עם פליטת אדים מופחתת, משפרת את תנאי העבודה של צוותי הפיזור בצורה ניכרת. בנוסף, הטמפרטורה המופחתת מאפשרת  פתיחה מהירה יותר של הקטע לתנועה. המוצר aspha-min®  הוכיח עצמו כתורם לעבידות (workability), למשל במצבים בהם התערובת מכילה כמות גדולה של חומר ממוחזר, או בתנאי אקלים קשים. החומר ניתן ליישום עם כל סוגי הכורכנים (binders) המוכרים בתחום האספלט. aspha-min® לא משנה את צורת הייצור, כלומר אין צורך להאריך את זמני הערבול, כלומר מפעל האספלט יכול לעבוד בתפוקות מקסימאליות. הוספת החומר לתערובת נעשית בדומה למוספים אחרים -  יחד עם המלאן. מינון: לפחות 0.3% לתערובות אספלט שכבות עליונות, לפחות 0.2% לתערובות אספלט שכבות תחתונות. לשימוש במוצר זה יתרונות רבים, לדוגמה:

  • ייצור בטמפרטורה נמוכה יותר = חסכון באנרגיה
  • ייצור בטמפרטורה נמוכה יותר = הקטנת זיהום האוויר
  • ייצור בטמפרטורה נמוכה יותר = הקטנת חשיפת צוותי הפיזור לאדים רעילים
  • ייצור בטמפרטורה נמוכה יותר = אפשרות הובלת האספלט למרחקים גדולים יותר
  • ייצור בטמפרטורה נמוכה יותר = אפשרות פתיחת תנועה מהירה יותר.

 המוצר aspha-min® קיבל הכרה ופרסים מגופים שונים בצרפת בגרמניה ועוד.

 

Vetraco


  • פיגמנטים (תחמוצת ברזל) בצבעים שונים לתעשיית הבניה והתשתיות (חברת Vetraco הולנדית)

 

denso יצרן גרמני ליריעות איטום ביטומניות ואחרות לשימוש בתפרים בין שכבות אספלטיות חדשות לישנות, בין שכבות חדשות הנסללות במועדים שונים, ולחיבורים של תערובות אספלטיות בגשרים.